Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят
Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят

Поділитися новиною:

Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят

З 6 по 28 листопада 2017 року у Курилівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Калинка" Курилівської сільської ради проведено Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності

Формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу дошкільного навчального закладу.

Тож охорона та зміцнення здоров’я, безпека дітей є головною стратегією, пріоритетом у роботі дошкільного закладу. Дошкільний вік характеризується зростанням рухової активності, фізичних можливостей дитини, підвищенням допитливості, прагненням до самостійності. За відсутності життєвого досвіду це нерідко може призводити до виникнення травмонебезпечних ситуацій.

Формування відповідального ставлення до власної безпеки має відбуватися на всіх етапах життя людини, а розпочинати його варто з раннього дитинства. Дорослі (педагоги, батьки) основну свою місію здебільшого вбачають у тому, щоб захищати та оберігати дитину, але дуже важливо – підготувати її саму до реального життя, насиченого різними подіями, зустрічами, ситуаціями, подекуди небезпечними. Тобто навчити дитину безпечно поводитись самостійно у довкіллі (предметному, природному, соціальному).

Протягом двох тижнів у старшій та середній групах  були організовані:

 •  бесіди та  консультації з батьками на тему «Правила безпеки», ознайомлення з правилами попередження дитячого травматизму.
 • Розгляд дітьми альбомів «Пожежа», «Обережно дорога».
 • Виставка дитячих малюнків «Безпека дитини».
 • Сюжетно-рольові ігри, драматизація казки «Кицькин дім».
 • Бесіди з обіграванням проблемних ситуацій.
 • Закріплення номерів телефонів екстрених служб (викладання номерів з паличок)
 • Поновлення куточків безпеки в групі
 • Інтегровані заняття  на тему: «Ознайомлення з інвентарем протипожежного куточка у дитячому садку» з метою надання дітям уявлення про протипожежний куточок дошкільного закладу,  про його призначення та предметів, що знаходяться в ньому;  розширення уявлення малят про прийоми гасіння пожеж, призначення вогнегасника; виховання інтересу до професії пожежників. А також на тему «Безпека», де діти ознайомилися з поняттям «небезпека», з небезпечними ситуаціями, які можуть виникати вдома  і на вулиці, , про необхідність дотримання певних правил під час користування електроприладами, сірниками, вчилися знаходити вихід із складних ситуацій під час обігравання проблемних ситуацій.

Для самих маленьких вихованців було проведено заняття з ознайомлення з соціумом на тему «У гості до світлофора Моргайки» з метою ознайомлення дітей з світлофором та його значення на дорозі; надання дітям елементарних уявлень про правила дорожнього руху. Малята весело брали участь в   дидактичній грі «Машини, які завжди прийдуть на допомогу», метою якої було ознайомлення з транспортом спеціального призначення: пожежна машина, швидка допомога, служба газу, поліція, де діти вчилися розрізняти види транспорту, які можуть допомогти в небезпечних ситуаціях.

Тільки завдяки спільним зусиллям педагогів, психологів, медиків, батьків у справі охорони життя і збереження здоров’я дошкільнят можна не тільки захистити їх від небезпеки, а й закласти основи безпечної поведінки, підгодувати до подальшого шкільного, більш самостійного життя.

Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят Альбом: Формування основ безпеки життєдіяльності у дошкільнят
Web-адреса: dnzkalinka.kupyansk.info/news/id/11675 | Переглядів: 221Дата публікації: 07:11 28.11.2017